Cocker spaniel amerykański

Inne nazwy: American Cocker Spaniel

Cocker spaniel amerykański
Cocker spaniel amerykański

Cocker spaniel amerykański to, podobnie jak inne spaniele, wesoły, pełen energii pies. Ten czuły i skory do zabawy zwierzak to doskonały towarzysz dla dzieci. Bez problemów potrafi dogadać się także z innymi zwierzętami. Wykorzystywany był niegdyś do polowań, obecnie służy głównie jako pies do towarzystwa i wystawowy.

Podstawowe informacje o cocker spanielu amerykańskim

Długość życia :

7

19

12

14

Charakter :

Pieszczoch Lubiący zabawę Inteligentny Łowca

Rozmiar :

Pochodzenie i historia

Cocker spaniel amerykański pochodzi bezpośrednio od cocker spaniela angielskiego, którego dostosowano w Ameryce do miejscowych gustów i nadano mu bardziej charakterystyczny wygląd. Pierwsza suczka przybyła do Stanów Zjednoczonych w 1882 roku. Stopniowo cocker spaniel amerykański stał się odrębną rasą. Amerykański Kennel Club oficjalnie uznał ją w 1946 roku. FCI oficjalnie uznała rasę w 1965 roku.

Klasyfikacja FCI

Grupa FCI

Grupa 8 - Aportery, płochacze i psy dowodne

Sekcja

Sekcja 3 : psy wodne

Wygląd

  Wielkość dorosłego osobnika

  Suka : pomiędzy 34 i 36 cm

  Pies : pomiędzy 37 i 39 cm

  Waga

  Suka : pomiędzy 7 i 14 kg

  Pies : pomiędzy 7 i 14 kg

  Maść

  Rodzaj szaty

  Kolor oczu

  Brązowe

  Opis

  Pies przypomina cocker spaniela angielskiego o mocno zaznaczonych cechach, ale jest od niego nieco mniejszy. Korpus jest krótki i zwarty. Głowa proporcjonalna i wymodelowana, o dość wyraźnie zaznaczonym stopie. Kufa jest krótka i prosta. Oczy są duże, uszy zwisające i porośnięte sierścią, z delikatną małżowiną. Ogon noszony w przedłużeniu linii grzbietu, ruchliwy, gdy pies jest w akcji.

  Ciekawostki

  Rasa ta jest niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych, gdzie spotkać można niesamowite osobniki. Niektóre mają szatę do samej ziemi, czego raczej nie spotyka się w Europie.

  Cocker spaniel amerykański - charakter

  • 100%

   Czuły

   Cocker spaniel amerykański to wyjątkowo przyjazny, zawsze wesoły zwierzak. Dzięki swojemu miłemu usposobieniu świetnie sprawdzi się jako towarzysz całej rodziny.

  • 100%

   Lubi zabawę

   To niezwykle dynamiczny pies, który uwielbia zabawę. Pozwala mu ona spożytkować energię i wzmocnić relację z właścicielami.

  • 66%

   Spokojny

   Ten łagodny i czuły spaniel potrafi zachowywać się spokojnie, chociaż niektóre osobniki bywają bardziej pobudzone.

  • 100%

   Inteligentny

   Cocker spaniel amerykański ma wiele zdolności fizycznych oraz zmysły, które nie zawsze są wykorzystywane. Świetnie radzi sobie w wielu dyscyplinach, nie tylko na podiach konkursów piękności.

  • 100%

   Łowca

   Za eleganckim wyglądem kryje się doskonały, niezwykle wytrzymały pies pracujący. To świetny pomocnik myśliwych, choć obecnie służy raczej jako pies do towarzystwa lub wystawowy.

  • 33%

   Strachliwy/nieufny wobec obcych

   Cocker spaniel amerykański nigdy nie zachowuje się bojaźliwie lub agresywnie bez powodu. Jeśli przeszedł odpowiednią socjalizację, nie okazuje dystansu wobec obcych. Niestety, bywa przyjaźnie nastawiony również wobec intruzów mających wrogie zamiary.

  • 33%

   Niezależny

   Mimo swej myśliwskiej natury pies tej rasy to przede wszystkim towarzysz człowieka, który bardzo źle znosi brak kontaktu z nim.

   Zachowanie

   • 33%

    Znoszenie samotności

    Cocker spaniel amerykański nie przepada za samotnością. Najlepiej czuje się, gdy w pobliżu znajdują się jego bliscy.

   • 66%

    Posłuszny / łatwo się uczy

    Po przybyciu szczeniaka do naszego domu powinniśmy rozpocząć szkolenie i od początku ustalić zasady i granice.

    Ten wrażliwy pies nie akceptuje brutalności i w przypadku fizycznej lub psychicznej przemocy może stać się uparty.

   • 66%

    Szczekliwy

    W przypadku osobników najbardziej pobudzonych i nieprzyzwyczajonych do samotności lub różnych dźwięków w okresie rozwoju, szczekanie bywa częste.

   • 66%