Reklama

Automaty do recyklingu ratują planetę i karmią bezdomne zwierzęta

Automat do recyklingu dog-cat-happy

W tym tureckim mieście postawiono na ekologiczne rozwiązanie, które nie tylko zachęci mieszkańców do recyklingu, ale jednocześnie nakarmi głodne i spragnione czworonogi, które nie mają dachu nad głową.

Przez Marcelina Smugowska

Opublikowano , aktualizacja dnia

Nie od dziś wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków. Tak też było w tym przypadku. Wszystko zaczęło się od bardzo niepokojących danych...

Przyjemne z pożytecznym 

Kiedy okazało się, że w samym tylko Stambule żyje ponad 150 tysięcy bezdomnych psów, turecka firma, Pugedon, wzięła sprawy w swoje ręce. Inżynierowie postawowili w oryginalny sposób uporać się z tym problemem i jednocześnie zmobilizować mieszkańców do recyklingu. 

Tak właśnie powstał automat wydający karmę i wodę dla psów za każdym razem, kiedy wrzuci się do niego plastikową butelkę. Inicjatywa spotkała się z pozytywnymi reakcjami zarówno dorosłych, jak i dzieci, które zwyczajnie nie potrafią przejść obojętnie obok tej nietypowej maszyny. 

Ostatni dzwonek

Taka eko-inicjatywa, w obliczu niepokojących danych, jest wprost na wagę złota. Obecnie, jedynie 9 % plastiku wytwarzanego na świecie poddawane jest recyklingowi. 

Co więcej, naukowcy biją na alarm. Jeśli nie przestaniemy zanieczyszczać oceanów plastikiem, w 2050 roku będzie w nich pływało więcej plastikowych butelek, niż ryb!

Miejmy nadzieję, że niebawem takie automaty zobaczymy także w polskich miastach! 

A jeśli chcesz adoptować bezdomnego czworonoga, koniecznie zajrzyj do naszej ogólpolskiej wyszukiwarki adopcyjnej

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz