Zadaj pytanie na forum Wamiz

Reklama

Rottweiler i pantera: miłość tej dwójki przyjaciół sprawi, że wstrzymacie oddech! (VIDEO)

Narodziny małych to ważne wydarzenie w każdym ogrodzie zoologicznym, którego celem jest hodowla gatunków zagrożonych. Niestety zdarza się, że matka odrzuca swoje młode, które staje się zupełnie bezbronne.

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano 23.03.2021, 07:10

Gdy w zoo w St. Petersburgu urodziłs się zdrowa malutka pantera, pracownicy uznali, że nikt nie zajmie się nim lepiej niż matka. I choć zazwyczaj faktycznie tak jest, tym razem pantera z nieznanych przyczyn odmówiła karmienia malucha.

Siódmego dnia po narodzinach zauważono, że panterka zamiast rosnąć, niepokojąco chudnie. Wówczas postanowiono zabrać ją od matki.

Nowy dom lamparcicy

Kociak potrzebował pilnie domu tymczasowego – na szczęście znalazła się osoba, która miała już doświadczenie w odkarmianiu dzikich kotów. Zabrała panterę, która otrzymała imię Luna, do domu. Lekarze przepisali kotu dodatkowo witaminy oraz suplementy, dzięki którym miał nabrać sił.

W nowym domu i na odpowiedniej, zbilansowanej diecie Luna szybko zaczęła odrabiać straty. Już wkrótce – jak każdy kociak – zaczęła się bawić i poznawać świat z ogromną ciekawością. W wieku dwóch miesięcy pantera osiągnęła rozmiary kota domowego.

Niezwykła przyjaźń

Luna przywykła do swojej opiekunki i jej domu wraz z rozległym terenem wokół. Ciężko byłoby rozstać się z kotem, który miał zamieszkać w innym domu, zapewnionym przez pracowników zoo. Dziewczyna odkupiła Lunę, uznając, że najlepiej będzie czuła się tam, gdzie się wychowała.

W wieku trzech miesięcy mała pantera poznała swoją nową nianię i nauczycielkę – rottweilerkę o imieniu Venza. Suczka zakochała się w kociaku i chętnie została jej opiekunką, a w miarę jak Luna dorasta – staje się jej przyjaciółką.

Zwierzęta bawią się razem i są nierozłączne! Ich wspólne zabawy sprawiają, że wstrzymujemy z zachwytu oddech.

Rottweilerka uczy też panterę „etykiety”. Dzięki niej kotka wie, kiedy gryzienie czy drapanie przestaje już być zabawą. Suczka cierpliwie znosi zarówno czułości, jak i figle dzikiej kotki!

Obecnie Luna ma 9 miesięcy, a jej zabawy z suczką i postępy w stawaniu się dorosłą panterą można śledzić na Instagramie: Luna (@luna_the_pantera) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Źródło: PlanetaLife, luna_the_pantera on Instagram

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Luna (@luna_the_pantera)