Reklama

Piwo dla psa – gdzie kupić i jaka jest jego cena? Czy jest bezpieczne?

Piwo dla psa
© Shutterstock

Jeśli zgadasz się ze stwierdzeniem, że nie ma nic lepszego niż wieczorne piwko, to pewnie zainteresuje Cię fakt, że Twój pupil też może spróbować złocistego napoju. Oczywiście w wersji dla czworonogów. Specjalne piwo dla psa nie zawiera alkoholu, jest niegazowane i wpływa pozytywnie na zdrowie czworonoga. Gdzie je kupić i ile kosztuje butelka?

Przez Barbara Śliwowska

aktualizacja dnia 24.03.2021, 17:00

Czy alkohol szkodzi psom?

Normalne piwo i każdy inny alkohol jest dla zwierząt bardzo niebezpieczny. Ale skąd pies czy kot miałby w ogóle mieć do niego dostęp? Jeśli przez nieuwagę zostawisz kieliszek wina czy szklankę piwa w miejscu osiągalnym dla zwierzęcia, może ono wypić zawartość, zanim zdążysz interweniować. Druga możliwość to umyślne podanie czworonogowi napoju alkoholowego przez właściciela lub inne osoby. Takie postępowanie może być tragiczne w skutkach. Psy i koty ważą mniej od człowieka i mają inną przemianę materii. U większej rasy, np. owczarka niemieckiego, po spożyciu jednego piwa pojawią się objawy zatrucia i odwodnienie. Dla mniejszego zwierzęcia, o wadze około 7 kg, jedno mocne piwo lub lampka wina może okazać się dawką śmiertelną. W takiej sytuacji konieczna jest pilna pomoc lekarza weterynarii. Dlatego pilnuj, by Twój czworonożny przyjaciel nie miał dostępu do alkoholu. Jeśli chcesz wlać mu do miski coś innego niż wodę, niech to będzie napój wyprodukowany wyłącznie dla zwierząt, taki jak piwo dla psa.

Piwo dla psa – tak, ale tylko specjalne

Nazwa piwo dla psa to tak naprawdę tylko zabawa słowna, bo w rzeczywistości nie ma w nim ani grama alkoholu. W jego składzie najczęściej znajduje się ekstrakt wołowy lub drobiowy i roślinne ekstrakty białkowe. Niektórzy producenci dodają słodką melasę jęczmienną, inni wyciąg z lnu i ziół - mniszka lekarskiego, łopianu czy pokrzywy. Dzięki temu napój ma właściwości przeciwutleniające. Jest też bogaty w witaminy i sole mineralne, które nawadniają, wzmacniają organizm, dodają wigoru, poprawiają mobilność i korzystnie wpływają na stan skóry i sierści.

Piwo dla psa stanowi więc nie tylko smaczne urozmaicenie diety, ale pozytywnie wpływa na zdrowie czworonogów. A jak wygląda taki napój po nalaniu do miski? Piwo dla psa to płyn o dosyć ciemnym, miedziano–bursztynowym kolorze. Ponieważ nie ma dwutlenku węgla, który mógłby powodować u zwierząt wzdęcia, nie tworzy się na nim pianka. W zapachu przypomina trochę bulion z kostki rosołowej. Producent zaleca, by serwować je zwierzętom w temperaturze pokojowej. Niektóre piwa dla psa nadają się też do podania kotom. Taka informacja znajduje się na etykiecie produktu.

Gdzie kupić piwo dla psa i jaka jest cena?

Zdecydowałeś się dać swojemu pupilowi do spróbowania piwo dla psa? Gdzie kupić taki specjał? Dostaniesz go w większych, dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych. Ile kosztuje taka ekstrawagancja? Cena piwa dla psa wynosi około 10-15 zł za butelkę 250 ml.

Większy wybór napojów przeznaczonych dla zwierząt znajdziesz za granicą. Na przykład w znanej sieci brytyjskich supermarketów pojawiło się nie tylko piwo dla psów i kotów, ale nawet prosecco dla zwierząt. To bezalkoholowy, niegazowany napój, pozbawiony winogron, za to z dodatkiem czarnego bzu, pokrzywy, żeńszenia i wapna. Dzięki niemu można wznieść noworoczny toast razem ze swoim czworonożnym przyjacielem. Na zdrowie!