Eurasier

Zdjęcie: dorosły pies rasa Eurasier
Zdjęcie: szczeniak rasa Eurasier
Zweryfikowane przez eksperta
Komentarz Udostępnij

Długość życia

Eurasier średnio żyje od 11 do 13 lat

Charakter

Rozmiar

średni

Wielkość dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 48 i 56 cm
Pies pomiędzy 52 i 60 cm

Waga dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 18 i 26 kg
Pies pomiędzy 23 i 32 kg
Kolor umaszczenia
Czarne Niebieskie/szare Rude Kremowe
Rodzaj szaty
Krótka Długa
Kolor oczu
Brązowe
Ciekawostki

Więcej informacji na temat rasy Eurasier

Pochodzenie i historia rasy Eurasier

Rasa eurasier powstała z inicjatywy słynnego etologa Konrada Lorenza, który podjął próbę odtworzenia rasy łajki nienieckiej, od dłuższego czasu wymarłej. Ten dawny pies rosyjski był krzyżówką szpica niemieckiego z chow-chow i żył w stanie dzikim. Dzięki odpowiedniemu krzyżowaniu Lorenzowi udało się stworzyć, lub raczej odtworzyć, eurasiera. Kierował pracami hodowcy Juliusza Wipfela, wprowadzając do jego hodowli okazy samojeda. W 1973 r. eurasier został uznany przez FCI i rozpowszechnił się w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwajcarii i w Hiszpanii. Niestety nie zdobył dużej popularności. Za bardzo przypomina chow-chow, który jest dużo bardziej znany i poszukiwany przez hodowców.

Więcej o niemieckich rasach psów przeczytasz tutaj.

Grupa i sekcja FCI Eurasier

  • Grupa 5 - Szpice i psy w typie pierwotnym

  • Sekcja 5 : szpice azjatyckie rasy i pokrewne

Szkolenie psa rasy Eurasier

Szkolenie tego psa nie wymaga nadmiernego wysiłku. Posiada szereg zalet, takich jak łagodność czy wrażliwość, które ułatwiają naukę. Lubi współpracować ze swoim przewodnikiem. Eurasier od szczeniaka powinien mieć zapewniony odpowiedni kontakt z innymi psami i ludźmi – umożliwi to jego odpowiednią socjalizację, ale z nią również nie powinno być żadnych trudności, gdyż ten wspaniały szpic z natury jest bardzo otwarty. Oczywiście jego naturalność i szczerość w kontaktach z innymi nie oznacza, że właściciel może spocząć na laurach. Szkolenie eurasiera warto podjąć wcześnie, kładąc nacisk na równowagę w jego relacjach z innymi psami.

Eurasier - cena

Cena eurasiera zależy od jego pochodzenia, wieku i płci. Pierwsze szczeniaki z miotu mogą osiągać cenę 6000 PLN. Na zaspokojenie miesięcznych potrzeb tego psa należy przeznaczyć około 200 PLN, głównie na żywność dobrej jakości oraz podstawowe zabiegi zdrowotne w trakcie roku, takie jak odrobaczanie, szczepienia.

Planujesz zakup psa rasy Eurasier?

Niestety...
W tej chwili nie ma żadnych ogłoszeń o adopcji rasy Eurasier ...

Zwierzęta do adopcji
Hodowle

Czy rasa Eurasier jest dla Ciebie?

Zrób test!
Zostaw komentarz dotyczący tej rasy
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten plik: