Reklama

Labrador i bezdomny kociak: ta para przyjaciół to najpiękniejsze, co dziś zobaczycie! (VIDEO)

<p>Bear i Riley są nierozłączni przez cały dzień (&copy; Instabearrrr)</p> dog-cat-happy

Mały, dzielny kotek uratowany z ruchliwej ulicy okazał się być nie tylko uroczą przylepą, ale także najlepszym przyjacielem pewnej labradorki. Poznajcie ich historię!

Przez Anna Zielińska-Hoşaf

Opublikowano , aktualizacja dnia

Uratowany w ostatniej chwili

Czasem do zagubionego i bezradnego zwierzątka uśmiecha się szczęście. Mały czarny kotek, bez matki i rodzeństwa, zagubił się przy ruchliwej drodze w Mebane w stanie Północna Karolina. W takim miejscu nie miał zbyt dużych szans – na szczęście w porę zauważył go pewien ratownik medyczny, który zabrał go ze sobą.

Uratowanym kotkiem zajęli się następnie wolontariusze ze Sparkle Cat Rescue z Burlington w stanie Vermont. Udało się go odkarmić, otoczyć opieką weterynaryjną, po czym trafił do domu tymczasowego. Otrzymał imię Bear – „Niedźwiadek”. Okazał się przemiłym, radosnym i bardzo ciekawskim miziakiem!

Podróż do nowego domu… i nowej przyjaciółki

Bear nie zagrzał długo miejsca w domu tymczasowym – dość szybko udało się znaleźć dla niego dom.

Para z Północnej Karoliny – Kelsey i Kasey – natrafiła na jego zdjęcia na Instagramie i wypełniła ankietę adopcyjną. Gdy potencjalni opiekunowie przyjechali zobaczyć kotka – zakochali się w nim od pierwszego wejrzenia. Wkrótce okazało się, że nie tylko oni.

Po przywiezieniu Beara do domu kociak natychmiast zaczął zwiedzać nowe kąty, a jego wzrok momentalnie padł na Riley – 10-letnią labradorkę. Malutki kotek bez najmniejszego strachu podszedł do suczki i zaczął bawić się jej uszami, wspinać się na jej grzbiet i wylizywać ją!

Kelsey wspomina, że widok małego, radosnego kotka wdrapującego się na suczkę przyjmującą to wszystko ze stoickim spokojem był wyjątkowo zabawny i rozczulający.

Nierozłączni

Już wkrótce okazało się, że był to początek ogromnej przyjaźni. Bear zaczął chodzić za Riley wszędzie – dosłownie jak cień. Lubi bawić się szerokimi łapkami suczki, a także ogonem i uszami, a gdy już zmęczy się harcami – wtula się w przyjaciółkę i zasypia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bear (@instabearrrr) on

Riley jest wyjątkowo cierpliwą towarzyszką – znosi kocie pomysły ze spokojem i docenia, że Bear zawsze jest przy niej, nawet wówczas, gdy i ona się czegoś boi. Choć znacznie mniejszy, to Bear dodaje jej otuchy podczas burzy z piorunami, której labradorka się obawia.

Suczka kocha także, gdy kot liże jej ucho oraz ugniata łapkami przed snem. Jednocześnie zawsze ma baczenie na kotka, któremu potrafią strzelić do głowy szalone pomysły!

Jeśli Ty też chciałbyś adoptować bezdomnego psa lub kota, koniecznie zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych!

Źródło: Lovemeow.com
 

 

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz