Reklama

Uczy owczarka niemieckiego komendy „siad”: rezultat jest komiczny (VIDEO)

szczeniak owczarka niemieckiego dog-happy

Nauczenie psa siadania jest stosunkowo łatwe, ale sprawienie, by nauczył się tego, co robi ten szczeniak, jest zadaniem dla doświadczonych opiekunów i trenerów.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano 27.08.2020, 08:01, aktualizacja dnia 04.01.2022, 11:42

Psy to inteligentne zwierzęta, które z łatwością potrafią nauczyć się kilku sztuczek. Najprostszym ze wszystkich, a zarazem jednym z najbardziej użytecznych, jest nauczenie psa komendy siad. Jest to jedno z podstawowych poleceń, którego większość czworonogów uczy się bardzo szybko. Trener Sergio Tallón postanowił jednak nieco urozmaicić szkolenie tego szczeniaka.

Bardzo mądry szczeniak

©Reddit @u/cassaddee

Wygląda na to, że pierwsza część komendy, czyli siadanie, została doskonale opanowana przez tego szczeniaka owczarka niemieckiego, a filmik opublikowany na platformie Reddit to udowadnia.

Warto wspomnieć, że ta rasa psów uznawana jest za jedną z najinteligentniejszych w psim królestwie zwierząt. Nie bez powodu owczarki niemieckie sprawdzają się doskonale w roli psów asystujących, obronnych, ratowniczych czy psów policyjnych.

Wszystko co musisz wiedzieć o owczarkach niemieckich

Urozmaicenie w wykonaniu tego psiaka polega na tym, że po siadaniu zgodnie z poleceniem trenera, owczarek cofa się niczym Michael Jackson robiąc moonwalk, aż opada kompletnie na ziemię.

No cóż, może nie tak miało być, ale efekt jest uroczy!

Zostaw komentarz

0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz