Reklama

Uczy owczarka niemieckiego komendy „siad”: rezultat jest komiczny (VIDEO)

szczeniak owczarka niemieckiego dog-happy

Nauczenie psa siadania jest stosunkowo łatwe, ale sprawienie, by nauczył się tego, co robi ten szczeniak, jest zadaniem dla doświadczonych opiekunów i trenerów.

Przez Marysia Sinkiewicz

Opublikowano , aktualizacja dnia

Psy to inteligentne zwierzęta, które z łatwością potrafią nauczyć się kilku sztuczek. Najprostszym ze wszystkich, a zarazem jednym z najbardziej użytecznych, jest nauczenie psa komendy siad.

Jest to jedno z podstawowych poleceń, którego większość czworonogów uczy się bardzo szybko. Trener Sergio Tallón postanowił jednak nieco urozmaicić szkolenie tego szczeniaka.

Bardzo mądry szczeniak

Wygląda na to, że pierwsza część komendy, czyli siadanie, została doskonale opanowana przez tego szczeniaka owczarka niemieckiego, a filmik opublikowany na platformie Reddit to udowadnia.

Warto wspomnieć, że ta rasa psów uznawana jest za jedną z najinteligentniejszych w psim królestwie zwierząt. Nie bez powodu owczarki niemieckie sprawdzają się doskonale w roli psów asystujących, obronnych, ratowniczych czy psów policyjnych.

Wszystko co musisz wiedzieć o owczarkach niemieckich

Urozmaicenie w wykonaniu tego psiaka polega na tym, że po siadaniu zgodnie z poleceniem trenera, owczarek cofa się niczym Michael Jackson robiąc moonwalk, aż opada kompletnie na ziemię.

No cóż, może nie tak miało być, ale efekt jest uroczy!

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz