Lhasa apso

Zdjęcie: dorosły pies rasa Lhasa apso
Zweryfikowane przez eksperta
Komentarz Udostępnij

Długość życia

Lhasa apso średnio żyje od 14 do 18 lat

Charakter

Rozmiar

mały

Wielkość dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 18 i 28 cm
Pies pomiędzy 20 i 30 cm

Waga dorosłego osobnika

Suka pomiędzy 4 i 6 kg
Pies pomiędzy 5 i 7 kg
Kolor umaszczenia
Czarne Białe Czekoladowe/ brązowe Niebieskie/szare Kremowe
Rodzaj szaty
Długa Szorstkowłosy
Kolor oczu
Brązowe

Cena zakupu

Lhasa apso kosztuje pomiędzy 4000zł a 6000zł

Ciekawostki

Więcej informacji na temat rasy Lhasa apso

Pochodzenie i historia rasy Lhasa apso

Rasa lhasa aso rozwinęła się w klasztorach buddyjskich i w wioskach otaczających święte miasto Lhassa. Ta bardzo stara rasa dopiero niedawno rozprzestrzeniła się w Europie (w Anglii w latach dwudziestych), ale bardzo szybko zyskała popularność. Jest krzyżówką teriera tybetańskiego i spaniela tybetańskiego. Chińczycy uważali, że przynosi szczęście, w związku z tym w Europie przylgnął do niej przydomek « pies – talizman ».

Klub rasy lhasa apso powstał w Wielkiej Brytanii w 1933 r. Początkowo psy te zaliczano do grupy terierów, ale w 1955 r. Amerykański Klub Kynologiczny (American Kennel Club) usunął je z grupy psów pracujących i ostatecznie zaklasyfikował jako psy do towarzystwa.

Grupa i sekcja FCI Lhasa apso

  • Grupa 9 - Psy ozdobne i do towarzystwa

  • Sekcja 5 : psy tybetańskie

Szkolenie psa rasy Lhasa apso

Pochodzący z Tybetu lhasa apso jest psem wrażliwym, inteligentnym, ale czasem rozkojarzonym, przez co wymaga odpowiedniego szkolenia. Aby nie nabrał złych nawyków, szczeniak lhasa apso już od pierwszych dni w nowym domu powinien być zaznajamiany z obowiązującymi w nim zasadami.

Ze względu na to, że jest małym, rozkosznym pupilem, często na dużo mu się pozwala, zaniedbując jednocześnie jego wychowanie. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak ich więksi kuzyni, małe pieski również potrzebują stanowczego i spójnego szkolenia.

Pracę z lhasa apso należy podjąć odpowiednio wcześnie, pamiętając o tym, że najszybciej przyswoi on podstawowe zasady przy krótszych, lecz częstszych i regularnych lekcjach. Aby osiągnąć najlepsze efekty w procesie szkolenia, jego pan powinien być konsekwentny i pewny siebie.

Lhasa apso - hodowle i cena

Cena psa rasy lhasa apso zależy od jego pochodzenia, wieku i płci. Należy liczyć się z wydatkiem rzędu 4000 zł za psa z rodowodem ZKwP. Pierwsze szczeniaki z miotu mogą osiągać cenę 6000 zł. Na zaspokojenie miesięcznych potrzeb tego psa należy przeznaczyć około 150 zł, głównie na dobrej jakości karmę oraz podstawowe zabiegi (szczepienia, odrobaczanie, pielęgnacja itp.)

Planujesz zakup psa rasy Lhasa apso?

Niestety...
W tej chwili nie ma żadnych ogłoszeń o adopcji rasy Lhasa apso ...

Zwierzęta do adopcji

Czy rasa Lhasa apso jest dla Ciebie?

Zrób test!
Zostaw komentarz dotyczący tej rasy
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten plik: