Reklama

Unleashed 2024

Kim są zwycięzcy Unleashed 2024?

© 4 PM production / Shutterstock

Konkurs Unleashed 2024: znamy nazwiska 8 zwycięzców, którzy chcą zmienić życie zwierząt domowych

Przez Iza Markowska

Opublikowano aktualizacja dnia

Po raz kolejny osiem innowacyjnych start-upów zostało nagrodzonych w konkursie Unleashed organizowanym przez firmę Purina. 

Firma Purina ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji programu Unleashed, którego celem jest wspieranie innowacyjnych start-upów działających w obszarze poprawy dobrostanu zwierząt domowych. 

Do programu zaproszone są firmy, które tworzą innowacyjne produkty z zakresu pielęgnacji zwierząt, projektują usługi dla ich opiekunów i lekarzy weterynarii oraz wprowadzają rozwiązania wspierające zrównoważone żywienie i dobrostan czworonogów.

Technologia i sztuczna inteligencja w służbie zwierzętom

Oto ośmioro zwycięzców tegorocznej edycji programu: 

  • Pezz® life (Austria): opracowany we współpracy z austriackimi lekarzami weterynarii domowy zestaw do badania moczu, który pozwala wykryć zagrożenia, takie jak problemy z nerkami i układem moczowym na wczesnym etapie.
  • Petexplorer (Grecja): strona internetowa pozwalająca wyszukać specjalistę (lekarza weterynarii, behawiorystę) w najbliższej okolicy i umówienie wizyty.
  • Pet Instincts (Wielka Brytania): inteligentne urządzenie domowe wykrywające samopoczucie czworonoga, gdy zostaje sam w domu i proponujące mu aktywności redukujące stres. 
  • Arbiom (Francja): Arbiom jest zaangażowany w żywienie świata w zrównoważony i zdrowy sposób. Aby osiągnąć ten cel, firma dostarcza wysokiej jakości i zrównoważone składniki białkowe, wykorzystując rozwiązania oparte na naturze.
  • Sylvester.ai (Kanada): Aplikacja, która poprzez "wizualną" ocenę kota potrafi zrozumieć stopień bólu u kota za pomocą sztucznej inteligencji.
  • CuidaMiMascota (Meksyk): Pozwala znaleźć opiekunów zwierząt i inne usługi w pobliżu.
  • Zazuu.pet (Brazylia): mobilne usługi pielęgnacyjne w specjalnie przygotowanych do tego celu ciężarówkach i opieka weterynaryjna w domu. 
  • ZumVet (Singapur): usługi konsultacji weterynaryjnych online. 

Wszystkie te nowe inicjatywy obiecują lepszą przyszłość naszym czworonożnym przyjaciołom.

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?