Reklama

Tabletki na uśpienie psa - oto, czego niektórzy właściciele zwierząt szukają w Internecie

wyszukiwarka tabletki na uśpienie psa dog-cat-angry

Analiza zapytań jakie do wyszukiwarek internetowych kierują internauci, jeży włos na głowie.

Przez Sabina Stodolak

Opublikowano , aktualizacja dnia

Rasy psów, imiona dla psa czy pytania o żywienie lub wychowanie naszych czworonożnych przyjaciół stanowią lwią część zapytań, jakie użytkownicy kierują do wyszukiwarek internetowych.

Internet ma jednak swoja mroczną stronę – dużo osób  szuka informacji na tematy, które jednoznacznie sugerują chęć zrobienia zwierzęciu krzywdy.

Uśpienie psa w domu – 140 osób szuka tego każdego miesiąca

Aż 140 osób miesięcznie szuka informacji na temat tego, jak uśpić psa w domu. Pociesza nas jedynie to, że część z tych osób zapewne zainteresowana jest tym, by to weterynarz przyjechał do ich mieszkania i pomógł psu spokojnie odejść.

Świadczy o tym, to, że pojawiające się w Google zapytania to również frazy typu ile kosztuje uśpienie psa w domu. Niestety równie dużo jest zapytań o następującej treści:

 • uśpienie psa domowym sposobem (średnio 40 osób miesięcznie)
 • uśpienie psa na życzenie (30)
 • tabletki na uśpienie psa 260),
 • jak uśpić chorego psa domowym sposobem (30)
 • jak uśpić psa samemu (30)
 • jak bezboleśnie zabić psa (10)
 • jak uśpić psa bez weterynarza (10)

Można by przypuszczać, że informacji tych szukają osoby, które po prostu faktycznie nie mają środków na to, by podjąć się leczenia psa (dlatego tak mocno apelujemy o rozwagę przed decyzją o adopcji), ale niestety tak nie jest. Dlaczego? Bo liczba tych zapytań wyraźnie rośnie w miesiącach letnich – wtedy, kiedy zaczynają się wakacje!

W okresie od lutego do maja i miesiącach jesiennych frazę jak uśpić psa bez weterynarza wyszukuje 10 osób miesięcznie. Za to w styczniu (nieudane prezenty gwiazdkowe) – aż 40,a w czerwcu i lipcu po 20-30!

Miesięczny rozkład ilości wyszukiwań frazy "jak uśpić psa bez weterynarza" ©Wamiz

 

Tabletki na uśpienie psa – przerażająca statystyka

Jeszcze mroczniej robi się wtedy, kiedy zaczniemy badać zainteresowanie poszczególnymi metodami. Okazuje się, że tabletek na uśpienie psa szuka od 210 do 320 (lipiec sierpień) osób miesięcznie, a niektórzy od razu szukają ich na popularnym serwisie aukcyjnym.

Koty mają gorzej!

Uśpić kota domowym sposobem chce prawie setka osób miesięcznie (zdanie uśpienie kota domowym sposobem ma aż 90 wyszukań miesięcznie, przy czym nie widać tu trendu związanego z konkretnym miesiącem, choć w maju ilość zapytań rośnie o prawie 50%). Inne frazy, które sugerują niepokojące zamiary opiekunów to:

 • jak uśpić kota bez weterynarza (20)
 • uśpienie kota na życzenie (20)
 • czym uśpić kota (10)
 • jak uśpić małego kotka (20)
 • uśpienie kota domowym sposobem (10)

Nie chcę już psa – jak go oddać?

Bardzo duża osób szuka też innego rozwiązania swojego „problemu” z niechcianym zwierzęciem, czyli opcji na oddanie go do schroniska. Fraza jak oddać psa do schroniska wraz z jej wariacjami (np. jak oddać psa z chipem) wyszukiwana jest od 390 do 720 razy w miesiącu.  Niektórzy nie przebierają w słowach i wprost pytają wyszukiwarki o to, jak się pozbyć psa z domu (20).

Problemem bywa też pies sąsiada. Jak pozbyć się uciążliwego psa sąsiada to problem, na który w internecie szuka odpowiedzi 170 osób miesięcznie. Nieco mniejsza ilość osób zadaje pytanie o to samo, ale w nieco bardziej zawoalowanej formie, jako sposób na psa sąsiada.

To, że ktoś szuka sposobu na psa sąsiada, wcale nie znaczy jeszcze, że planuje jego skrzywdzenie, przyznać trzeba jednak, że niektóre zapytania internautów wywołują gęsią skórkę. Dlatego tak ważne jest, by:

 1. Zawsze poważnie przemyśleć decyzję o adopcji zwierzęcia i rozważyć wszystkie za i przeciw, zastanowić się podwójnie, jeśli jesteśmy w wieku, w którym istnieje duże ryzyko, że to pies nas przeżyje,
 2. Przewidzieć budżet na leczenie weterynaryjne i nie podejmować decyzji o adopcji jeśli nie mamy środków na utrzymanie zwierzęcia,
 3. Nigdy nie kupować nigdy nikomu zwierzęcia w prezencie.

*ilość wyszukań na podstawie danych aplikacji Senuto, 25.05.2021

 
Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz