Reklama

cielę
© Facebook/MIOVET

Kolejne zwierzę przywiązane do drzewa w lesie. Internauci w szoku

Przez Anna Zielińska-Hoşaf Behawiorysta kotów

Opublikowano

Przywiązany do drzewa pies, kocięta w zaklejonym kartonie – idąc do lasu, niestety wciąż warto rozglądać się, czy jakieś pozostawione na pastwę losu zwierzę nie potrzebuje pomocy. Tym razem takiej pomocy potrzebowało porzucone cielę.

30 czerwca br. na profilu facebookowym przychodni weterynaryjnej Miovet pojawił się post z łamiącym serce zdjęciem. 

Cielę przywiązane do drzewa

W lesie, w okolicach miejscowości Gołasze-Puszcza przy drodze do Gołaszy Mościckich w województwie podlaskim, policja znalazła przywiązane sznurkiem do drzewa, wychudzone cielę.

Zobacz video:

Maluch był głodny, ale przede wszystkim wystraszony. Nie wiedział, co się dzieje i dlaczego nie może uwolnić się z więzów. Na szczęście zauważyli go funkcjonariusze, którzy od razu pospieszyli z pomocą. 

Cielę zostało wyswobodzone, a policjanci zadbali o to, aby trafiło pod opiekę specjalistów i zostało objęte opieką weterynaryjną.

Lecznica Miovet prosi o kontakt z policją każdego świadka, który widział zajście i mógłby pomóc w ujęciu sprawcy. Przypominamy, że porzucenie kwalifikuje się jako znęcanie się nad zwierzętami.

Burza w internecie

Okrutne porzucenie cielaka wywołało burzę wśród internautów. W sezonie, w którym nieodpowiedzialni ludzie wyrzucają zwierzęta domowe przed wyjazdami wakacyjnymi, gdy przychodzą na świat niechciane mioty kotów i psów – skutki zaniechania kastracji – dochodzi jeszcze do takich zdarzeń jak pozostawienie kolejnych zwierząt w lesie na pewną śmierć. 

Oto przykładowe komentarze pod postem:

A ja myślałam, że nic mnie już nie zaskoczy, dokąd ten po….ny świat zmierza? Niedługo tak będą dzieci zostawiać przed wakacjami.

Co się dzieje z gatunkiem ludzkim??? Ponoć jesteśmy mądrzejsi od zwierząt i posiadamy empatię. Czyżby?

O matko, może chory i ktoś pozbył się kłopotu?

Ten maluch miał szczęście w nieszczęściu – pomoc przyszła w porę i znajduje się teraz w dobrych rękach. Cała sytuacja jednak przeraża – ile takich zwierząt mogło nie doczekać ratunku? Nie bądźmy obojętni, pomagajmy i zawsze zgłaszajmy wszelkie przypadki okrucieństwa wobec zwierząt. 

swiatzwierzat.pl

https://www.facebook.com/MIOVET

Więcej artykułów

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?