Reklama

Psi Patrol Chase

Jakiej rasy jest Chase?

© Shutterstock/RadulePerisic

Jakie rasy psów występują w „Psim Patrolu”?

Przez Aleksandra Kupras Redaktor

Opublikowano

Jeśli Wasze dzieci są fanami przygód czworonogów z „Psiego Patrolu”, koniecznie musicie poznać bliżej uroczych bohaterów tej bajki!

 Niektóre rasy psów reprezentowane przez popkulturę stają się naszymi ulubieńcami, ponieważ kojarzą nam się z bohaterami oglądanych przez nas seriali czy filmów.

Tak jest w przypadku „Psiego Patrolu”, telewizyjnego hitu dla przedszkolaków, który urzekł nas historią patrolu dowodzonego przez chłopca o imieniu Ryder.

Psi Patrol - rasy psów występujące w kreskówce

Szczenięta o imionach Chase, Marshall, Rubble, Sky, Rocky i Zuma stały się ulubieńcami milionów w ponad 160 krajach. Twój maluch ma swojego ulubieńca z Psiego Patrolu i chce wiedzieć jakiej jest rasy? Poniżej znajdziesz informacje o wszystkich rasach psów z Psiego Patrolu. 

Zuma - jaka to rasa? 

Zuma to czekoladowy labrador retriever. Zgodnie z tym, jak Zuma został przedstawiony w bajce, labradory to psy bardzo inteligentne, serdeczne i przyjacielskie. 

Przywiązują się do swoich opiekunów i są lojalne. Labrador to duży pies, ważący do 40 kilogramów, a także dobry myśliwy.

Labradory świetnie pływają, nic dziwnego, że Zuma jest ratownikiem wodnym!

Jakie rasy jest Rocky?

Wesoły Rocky to... kundelek! Ten zaradny i pomysłowy piesek potrafi wszystko naprawić, a ze zużytych rzeczy stworzyć nowe.

Jeśli Twoim ulubionym bohaterem "Psiego Patrolu" jest Rocky i chciałbyś adoptować kundelka, zajrzyj do naszych ogłoszeń adopcyjnych!

Rasy psów z „Psiego Patrolu” - Chase 

Chase to przedstawiciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych ras na świecie. Mowa o owczarku niemieckim.

Ta niezwykle inteligente i podatne na szkolenie psy często pełnią ważne funkcje - pracują w policji jako psy tropiące czy też psy do zadań specjalnych, są psami przewodnikami czy też stróżującymi. Nic dziwnego, że w "Psim Patrolu" owczarek niemiecki Chase jest policjantem.

Owczarki niemieckie są bardzo odważne i mocno przywiązane do swojego opiekuna. Te energiczne czworonogi potrzebują dużej dawki ruchu, ale również aktywności umysłowej.

Marschall - jaka to rasa?

Marshall to dalmatyńczyk. Dalmatyńczyk to duży czworonóg o charakterystycznym biało-czarnym umaszczeniu, który może ważyć do nieco ponad 30 kilogramów.

Dalmatyńczyk to pies z mocnym charakterem. Ten niezwykle energiczny, silny i szybki czworonóg zdecydowanie jest typem sportowca. Jest inteligentny i szybko się uczy, potrafi jednak być też uparty i samodzielny. 

W "Psim Patrolu" dalmatyńczyk Marshall jest strażakiem.

Rasy psów z „Psiego Patrolu” - Rubble

Rubble to uroczy, brązowo-biały buldog  angielski, który w kreskówce jest budowniczym. To średniej wielkości krępy pies z charakterystycznymi zmarszczkami na pysku.

To spokojny, łagdony i uczuciowy pies, który jest mocno przywiązany do swojej rodziny. Trzeba jednak uważać na zdrowie tych psiaków, ponieważ są podatne na alergie i infekcje.

Jakiej rasy jest Skye?

Suczka Skye, którą zwykle utożsamiamy z jej małym różowym plecakiem, jest psotną cockapoo. Te urocze psy o wyglądzie pluszaków to skrzyżowanie cocker spaniela i pudla. Choć cockapoo ma rasowych przodków, sam nie jest uznawany przez światowe organizacje kynologiczne, dlatego przy zakupie psa tej rasy należy bardzo dokładnie sprawdzić hodowlę, z której pochodzi szczenię.

Cockapoo są bardzo wesołe, radosne i energiczne, a przy tym łagodne.

W Psim Patrolu cockapoo Skye pełni rolę pilotki helikoptera przeprowadzając akcje ratunkowe z powietrza.

„Psi Patrol" - jakiej rasy jest Everest?

Ratowniczka górska Everest to oczywiście husky syberyjski. Ta bardzo stara rasa pochodzi z Syberii i była wykorzystywana w psich zaprzęgach. 

Te piękne psy o półdługiej sierści są bardzo przyjazne i czułe. Mają jednak niezależny charakter, dlatego wymagają konsekwetnego szkolenia. Ten szybki i wytrzymały pies potrzebuje dużej dawki ruchu. 

Tracker - jaka to rasa?

Mieszkający w dżungli Tracker to chihuahua. Ten najmniejsza na świecie rasa psów jest wbrew pozorom bardzo odważna. Chihuahua jest wesoła i pełna energii, ale potrafi dostosować się do trybu życia opiekuna. Jest bardzo przywiązana do swojej rodziny i ciężko znosi samotność.

Życzymy Ci dalszych miłych seansów z ekipą psów z „Psiego Patrolu”!

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?