Australian silky terrier

Inne nazwy: Sydney silky, silky terrier

Australian silky terrier
Australian silky terrier

Australian silky terrier to niesamowity czworonóg, który wprost idealnie nadaje się na psa rodzinnego i do towarzystwa! Ma wyjątkowo wesołe usposobienie, zawsze jest pełen energii i chęci do zabawy.

Mocno przywiązuje się do wszystkich członków rodziny i doskonale czuje się w obecności dzieci. Jak każdy terier bywa też czasem uparty, ale jeśli tylko odbierze staranne wychowanie, będzie bardzo łagodnym i posłusznym towarzyszem.

Najważniejsze informacje o Australian silky terrier

Długość życia :

7

19

12

14

Charakter :

Pieszczoch Lubiący zabawę Inteligentny

Rozmiar :

Pochodzenie i historia

Przodkami australian silky terriera są najpewniej yorkshire terrier oraz terier australijski. Jest to rasa stosunkowo nowa w porównaniu z wieloma innymi, bowiem jej początki datuje się na pierwszą połowę XIX wieku. Wzorzec rasy został opracowany dopiero początkiem XX wieku.

Więcej o rasach psów pochodzących z Australii przeczytasz tutaj.

Klasyfikacja FCI

Grupa FCI

Grupa 3 - Teriery

Sekcja

Sekcja 4 : teriery miniaturowe

Wygląd

  Wielkość dorosłego osobnika

  Suka : pomiędzy 21 i 24 cm

  Pies : pomiędzy 23 i 26 cm

  Waga

  Suka : pomiędzy 3 i 6 kg

  Pies : pomiędzy 3 i 6 kg

  Maść

  Rodzaj szaty

  Kolor oczu

  Brązowe

  Opis

  Australijski terier to czworonóg o zwartej budowie, smukły. Z wyglądu nieco przypomina zdecydowanie bardziej popularnego yorkshire terriera, który zresztą jest jego przodkiem. Australian ma krótkie łapy, krótszą sierść i dłuższą kufę od yorka. Głowa jest mocna, stop wyraźnie zaznaczony. Oczy są małe, owalne, o inteligentnym, żywym wyrazie. Uszy mają kształt litery V, są cienkie, wysoko osadzone. Ogon jest wysoko osadzony, noszony do góry, ale nie zawinięty.

  Ciekawostki

  Australian silky terrier to rasa, która w Polsce nie jest popularna. Istnieje zaledwie kilka hodowli. W związku z tym może się okazać, że na psa będzie trzeba czekać długo. Warto już zawczasu skontaktować się z hodowcą i zarezerwować szczeniaka.

  Australian silky terrier - charakter

  • 100%

   Czuły

   Australian silky terrier to pies wprost stworzony do pełnienia roli czworonoga do towarzystwa. Co prawda – jako żywiołowy terier – nie będzie chciał godzinami wylegiwać się na kolanach opiekuna, ale bardzo mocno się do niego przywiązuje i uwielbia spędzać z nim czas.

  • 100%

   Lubi zabawę

   To prawdziwy terier, dlatego zawsze jest żwawy i chętny do zabawy. To maleńki psiak o dużym temperamencie, który szybko się nudzi, gdy nic się nie dzieje.

  • 66%

   Spokojny

   Jak każdego psa, tak i australian silky terriera można nauczyć tego, by zachowywał się stosunkowo spokojnie. Wszystkie jego potrzeby muszą jednak być zaspokojone.

   Nie należy on natomiast do psów flegmatycznych, nie będzie godzinami leżał i cierpliwie czekał na uwagę właściciela – sam o nią zadba, dając wyraźnie znać o swojej obecności.

  • 100%

   Inteligentny

   Australijski terier to inteligentny pies. Z powodzeniem można nauczyć go podstaw posłuszeństwa, które zdecydowanie ułatwią codzienne wspólne życie.

  • 66%

   Łowca

   Australian silky terrier, wyjątkowy pies podobny do yorka, obecnie pełni wyłącznie rolę pupila do towarzystwa. Ale jako że płynie w nim krew teriera, z powodzeniem mógłby polować na mniejsze gryzonie przy domowym obejściu.

  • 66%

   Strachliwy/nieufny wobec obcych

   Australijski terier jest psem dość przyjaźnie nastawionym do ludzi. Jest bardzo czujny, więc nietypowe zachowanie obcej osoby może sprawić, że zachowa dystans i będzie nieufny. Nie jest jednak przesadnie strachliwy.

  • 33%

   Niezależny

   Australian silky terier to pies do towarzystwa, który przywiązuje się do swojego opiekuna i ceni sobie jego obecność oraz uwagę. Nie należy do psów niezależnych.

   Zachowanie

   • 33%

    Znoszenie samotności

    Gdyby mógł wybrać, zdecydowanie wolałby cały czas spędzać z opiekunem niż samotnie. Ucząc go samodzielnego pozostawania w domu od okresu szczenięcego, można wypracować spokojne zachowanie na czas krótkotrwałej nieobecności. Nie jest to jednak pies niezależny, stworzony do życia na własną łapę.

   • 100%

    Posłuszny / łatwo się uczy

    Australian silky terrier to inteligentny pies, który do tego ceni sobie kontakt z właścicielem, dlatego jego szkolenie jest stosunkowo łatwe i przyjemne. Choć bywa uparty, jeśli odbierze „dobre wykształcenie”, będzie bardzo posłusznym i oddanym psem.

   • 100%

    Szczekliwy

    Ten australijski terier nie należy do bardzo szczekliwych i hałaśliwych psów. Jeśli będzie prawidłowo szkolony, stanie się zrównoważonym, niesprawiającym problemów czworonogiem.

   • 33%