Reklama

Jaka rasa psa pasuje do Twojego znaku zodiaku?

psy różnych ras © Shutterstock

Wybór odpowiedniej rasy psa na towarzysza życia to bardzo poważna sprawa. Decyzji takiej nie należy podejmować pochopnie i w emocjach. Należy wybrać w pełni świadomie, uwzględniając przy tym wiele kwestii. Czy wobec tego możliwe jest celne dopasowanie rasy, biorąc pod uwagę wyłącznie nasz znak zodiaku? Pewnie, że nie. Sprawdźmy jednak z przymrużeniem oka, jaka rasa teoretycznie byłaby najbardziej odpowiednia!

Przez Ewelina Piskorek

aktualizacja dnia

Jaka rasa psa pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Nawet teraz, gdy żyjemy w czasach rozumu i nauki, astrologia odgrywa ogromną rolę. Jest to bowiem dziedzina tajemnicza i budząca wielkie emocje. Istnieją osoby, które głęboko wierzą w moc horoskopów i swego rodzaju przeznaczenie związane z urodzeniem w trakcie wschodzenia danego znaku. Jaka rasa psa powinna więc rzekomo pasować do danego znaku ze względu na przypisane mu cechy? Sprawdźmy!

Baran

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 21.03. – 19.04
 

Przypisywane im cechy to: szczerość, spontaniczność, otwartość
Przyjmuje się, że osoby spod znaku Barana są bardzo aktywne, żywiołowe, działają tu i teraz. Są też czasem do przesady szczerze. To osoby prawdziwie wyzwolone, o duszy wojownika. Bywają nieco niecierpliwe i naiwne.

Jaka rasa psa? Osoby tak silne, zdeterminowane i stanowcze mogą pozwolić sobie na psa o równie silnym charakterze, z którego ułożeniem bez trudu sobie poradzą. Mogą to być np. takie rasy jak: doberman, border collie czy polski owczarek podhalański.
Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka ;)

czarny owczarek niemiecki
Czarny owczarek niemiecki ©Shutterstock

Byk

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 20.04. – 22.05

Przypisywane im cechy to: wytrwałość, zmysłowość, stałość w uczuciach i poglądach
Byki są bardzo wytrwałe i z uporem godnym podziwu dążą do zamierzonego celu. Jednocześnie zaleta ta może stać się wadą. Są także bardzo stałe i wierne, można im zaufać.

Jaka rasa psa? Tak naprawdę każda, która będzie równie wytrwała w dążeniu do celu. Dobrym wyborem mogą okazać się psy myśliwskie, jak np. chart polski, wyżeł niemiecki czy beagle, które wymagają konsekwentnego i zrównoważonego przewodnika.

beagle
Beagle ©Shutterstock

Bliźnięta

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.05 – 21.06
Przypisywane im cechy to: spryt, błyskotliwość, towarzyskie usposobienie, zmienność
Bliźniętom przypisuje się dużą zmienność w zainteresowaniach i tendencję do szybkiego znudzenia. Jednocześnie osoby spod tego znaku są bystre i sprytne, bardzo otwarte i towarzyskie.

Jaka rasa psa? Bliźnięta będą dobrze czuły się w towarzystwie psa „wielozadaniowego”, z którym będą mogły podejmować co rusz nowe aktywności. Do tego rodzaju wszechstronnych psów należą m.in. labrador retriever i owczarek niemiecki.

labrador
Labrador ©Shutterstock

Rak

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.06. – 22.07
 

Przypisywane im cechy to: wrażliwość, nieśmiałość, łagodność
Raki to osoby bardzo wrażliwe – zarówno na swoim punkcie, jak i na drugą istotę. Bywają nieśmiałe, wręcz lękliwe, a jednocześnie bardzo łagodne i troskliwe. Mają swego rodzaju intuicję.

Jaka rasa psa? Osoby tak wrażliwe i delikatne powinny wybrać na swego psiego towarzysza równie łagodnego czworonoga, jak np. buldog francuski czy mops. To idealne psy dla osób nieśmiałych, bardziej domatorów niż imprezowiczów lubiących być w centrum uwagi.

mops
Mops ©Shutterstock

Lew

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.07 – 23.08
 

Przypisywane im cechy to: wielkoduszność, pewność siebie, optymizm
Lwy – co do zasady – są osobami bardzo pewnymi siebie, zdecydowanymi, zorganizowanymi. Są także optymistyczne, dobroduszne i serdeczne. Z drugiej strony lubią nieco dramaturgii, mogą być próżne.

Jaka rasa psa? Pewny siebie i dobrze zorganizowany Lew na pewno pokocha takie rasy jak chow chow i mastif tybetański – czworonogi niezależne, dumne, o nieco „kocim” charakterze.

chow chow
Chow chow ©Shutterstock

Panna

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 24.08 – 22.09
Przypisywane im cechy to: wnikliwość, opanowanie, zadaniowość
Osoby spod znaku Panny bywają krytyczne, ale jednocześnie pracowite, lojalne i troskliwe. Są też doskonale zorganizowane, wrażliwe na swój sposób i chętne do niesienia pomocy.

Jaka rasa psa? Świetnym wyborem dla Panny będzie np. równie zadaniowy i wytrwały w pracy bloodhound. Sprawdzi się także seter angielski.

bloodhound
Bloodhound ©Shutterstock

Waga

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.09. – 22.10
 

Przypisywane im cechy to: dar dyplomacji, duży takt, wrażliwość
Osoby spod znaku Wagi to prawdziwi dyplomaci – nie lubią kłótni, sporów i niedomówień, bo to zaburza równowagę! Są to osoby bardzo ostrożne i delikatne w wypowiadaniu opinii, a jednocześnie bardzo towarzyskie i troskliwe.

Jaka rasa psa? Towarzyska i delikatna Waga może stworzyć doskonały duet ze szpicem miniaturowym, maltańczykiem czy flatem.

maltańczyk
Maltańczyk ©Shutterstock

Skorpion

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.10. – 21.11
 

Przypisywane im cechy to: wnikliwość, wytrwałość, nieustępliwość, siła psychiczna
Skorpiony to ludzie o bardzo wnikliwym, analitycznym umyśle. Są nieustępliwi i wytrwali w dążeniu do celu. Odznaczają się też dużą siłą psychiczną.

Jaka rasa psa? Skorpion doskonale powinien poradzić sobie z ułożeniem niezależnego, średnio podatnego na szkolenie czworonoga, jak np. bulterier czy owczarek środkowoazjatycki.

bulterier
Bulterier ©Shutterstock

Strzelec

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.11. – 21.12
 

Przypisywane im cechy to: szczerość, optymizm, energiczność
Osoby spod znaku Strzelca są wyjątkowo energiczne, otwarte na nowe doznania i żądne przygód. Są też bardzo szczere, towarzyskie i sprawiedliwe.

Jaka rasa psa? Strzelec świetnie sprawdzi się w duecie z równie aktywnym i wesołym jack russell terrierem czy westem. Na pewno razem nie będą się nudzić.

jack russel terrier
Kack russel terrier ©Shutterstock

Koziorożec

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.12. – 19.01
 

Przypisywane im cechy to: wytrwałość, duża ambicja, konsekwencja
Koziorożce są bardzo ambitne, wytrwałe w dążeniu do celu i konsekwentne. Lubią mieć wszystko pod kontrolą (w dobrym znaczeniu), kierują się zdrowym rozsądkiem. Są godne zaufania.

Jaka rasa psa? Koziorożec, jako postać bardzo ambitna i konsekwentna, poradzi sobie z wychowaniem każdego psa. Doskonale odnajdzie się w roli przewodnika teriera, np. czarnego teriera rosyjskiego, a także sznaucera olbrzyma.

sznaucer olbrzymi
Sznaucer olbrzymi ©Shutterstock

Wodnik

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 20.01. – 18.02
 

Przypisywane im cechy to: niezależność, otwartość, duży indywidualizm
Wodnik to znak, który determinuje u swojego „właściciela” takie cechy jak m.in. duża niezależność, dlatego osoby te niełatwo podporządkują się innym. Są też bardzo otwarte, choć jednocześnie uparte. Jeśli więc mocno w coś wierzą, nie zmienią zdania. Lubią przewodzić i być w centrum zainteresowania.

Jaka rasa psa? Z całą pewnością każda, która będzie Wodnikowi oddana. Świetnie w tej roli sprawdzą się czworonogi z grupy psów do towarzystwa, jak np. bichon frise czy shih tzu.

bichon frise
Bichon frise ©Shutterstock

Ryby
 

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 19.02. – 19.03
 

Przypisywane im cechy to: zmienność, wrażliwość, kreatywność
Osoby spod tego znaku są bardzo wrażliwe (czasem nadwrażliwe), w dużej mierze kierują się intuicją, która raczej ich nie zawodzi. Są również niezwykle troskliwe i oddane.

Jaka rasa psa? Dzięki niezawodnej intuicji Ryby nie powinny mieć problemu ze znalezieniem idealnej rasy dla siebie – najlepiej tak samo wrażliwej jak one, którą mogłyby się w pełni zaopiekować. Dobrym wyborem może okazać się chihuahua, a z większych czworonogów np. dog niemiecki, który – pomimo budzącego respekt wyglądu – jest prawdziwym wrażliwcem i pieszczochem.

chihuahua
Chihuahua ©Shutterstock

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru psa?

Własne cechy osobowości i temperament (być może podyktowane znakiem zodiaku…) z całą pewnością są istotne, bowiem w dużej mierze to od nich zależy podejście do psa. Osoby wrażliwe, niemalże lękliwe i delikatne nie powinny wybierać na towarzysza psa bardzo niezależnego, potrzebującego silnego, konsekwentnego i zdeterminowanego przewodnika. I odwrotnie.  

Ale istotny jest nie tylko charakter, a m.in. prowadzony przez nas styl życia, nasze możliwości mieszkaniowe i finansowe, potrzeby i możliwości psa. Musimy umieć obiektywnie stwierdzić, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Więcej porad na temat świadomego wyboru czworonoga znajduje się tutaj.

Zostaw komentarz
0 komentarzy
Potwierdź usunięcie

Czy jesteś pewien, że chcesz usunąć komentarz?

Dodaj komentarz