Reklama

psy różnych ras
© Shutterstock

Jaka rasa psa pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Przez Ewelina Piskorek Instruktor szkolenia psów

aktualizacja dnia

Wybór odpowiedniej rasy psa na towarzysza życia to bardzo poważna sprawa. Decyzji takiej nie należy podejmować pochopnie i w emocjach. Należy wybrać w pełni świadomie, uwzględniając przy tym wiele kwestii. Czy wobec tego możliwe jest celne dopasowanie rasy, biorąc pod uwagę wyłącznie nasz znak zodiaku? Pewnie, że nie. Sprawdźmy jednak z przymrużeniem oka, jaka rasa teoretycznie byłaby najbardziej odpowiednia!

Jaka rasa psa pasuje do Twojego znaku zodiaku?

Nawet teraz, gdy żyjemy w czasach rozumu i nauki, astrologia odgrywa ogromną rolę. Jest to bowiem dziedzina tajemnicza i budząca wielkie emocje. Istnieją osoby, które głęboko wierzą w moc horoskopów i swego rodzaju przeznaczenie związane z urodzeniem w trakcie wschodzenia danego znaku. Jaka rasa psa powinna więc rzekomo pasować do danego znaku ze względu na przypisane mu cechy? Sprawdźmy!

Baran

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 21.03. – 19.04
 

Przypisywane im cechy to: szczerość, spontaniczność, otwartość
Przyjmuje się, że osoby spod znaku Barana są bardzo aktywne, żywiołowe, działają tu i teraz. Są też czasem do przesady szczerze. To osoby prawdziwie wyzwolone, o duszy wojownika. Bywają nieco niecierpliwe i naiwne.

Jaka rasa psa? Osoby tak silne, zdeterminowane i stanowcze mogą pozwolić sobie na psa o równie silnym charakterze, z którego ułożeniem bez trudu sobie poradzą. Mogą to być np. takie rasy jak: doberman, border collie czy polski owczarek podhalański.
Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka ;)

Czarny owczarek niemiecki ©Shutterstock

Byk

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 20.04. – 22.05

Przypisywane im cechy to: wytrwałość, zmysłowość, stałość w uczuciach i poglądach
Byki są bardzo wytrwałe i z uporem godnym podziwu dążą do zamierzonego celu. Jednocześnie zaleta ta może stać się wadą. Są także bardzo stałe i wierne, można im zaufać.

Jaka rasa psa? Tak naprawdę każda, która będzie równie wytrwała w dążeniu do celu. Dobrym wyborem mogą okazać się psy myśliwskie, jak np. chart polski, wyżeł niemiecki czy beagle, które wymagają konsekwentnego i zrównoważonego przewodnika.

Beagle ©Shutterstock

Bliźnięta

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.05 – 21.06
Przypisywane im cechy to: spryt, błyskotliwość, towarzyskie usposobienie, zmienność
Bliźniętom przypisuje się dużą zmienność w zainteresowaniach i tendencję do szybkiego znudzenia. Jednocześnie osoby spod tego znaku są bystre i sprytne, bardzo otwarte i towarzyskie.

Jaka rasa psa? Bliźnięta będą dobrze czuły się w towarzystwie psa „wielozadaniowego”, z którym będą mogły podejmować co rusz nowe aktywności. Do tego rodzaju wszechstronnych psów należą m.in. labrador retriever i owczarek niemiecki.

Labrador ©Shutterstock

Rak

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.06. – 22.07
 

Przypisywane im cechy to: wrażliwość, nieśmiałość, łagodność
Raki to osoby bardzo wrażliwe – zarówno na swoim punkcie, jak i na drugą istotę. Bywają nieśmiałe, wręcz lękliwe, a jednocześnie bardzo łagodne i troskliwe. Mają swego rodzaju intuicję.

Jaka rasa psa? Osoby tak wrażliwe i delikatne powinny wybrać na swego psiego towarzysza równie łagodnego czworonoga, jak np. buldog francuski czy mops. To idealne psy dla osób nieśmiałych, bardziej domatorów niż imprezowiczów lubiących być w centrum uwagi.

Mops ©Shutterstock

Lew

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.07 – 23.08
 

Przypisywane im cechy to: wielkoduszność, pewność siebie, optymizm
Lwy – co do zasady – są osobami bardzo pewnymi siebie, zdecydowanymi, zorganizowanymi. Są także optymistyczne, dobroduszne i serdeczne. Z drugiej strony lubią nieco dramaturgii, mogą być próżne.

Jaka rasa psa? Pewny siebie i dobrze zorganizowany Lew na pewno pokocha takie rasy jak chow chow i mastif tybetański – czworonogi niezależne, dumne, o nieco „kocim” charakterze.

Chow chow ©Shutterstock

Panna

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 24.08 – 22.09
Przypisywane im cechy to: wnikliwość, opanowanie, zadaniowość
Osoby spod znaku Panny bywają krytyczne, ale jednocześnie pracowite, lojalne i troskliwe. Są też doskonale zorganizowane, wrażliwe na swój sposób i chętne do niesienia pomocy.

Jaka rasa psa? Świetnym wyborem dla Panny będzie np. równie zadaniowy i wytrwały w pracy bloodhound. Sprawdzi się także seter angielski.

Bloodhound ©Shutterstock

Waga

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.09. – 22.10
 

Przypisywane im cechy to: dar dyplomacji, duży takt, wrażliwość
Osoby spod znaku Wagi to prawdziwi dyplomaci – nie lubią kłótni, sporów i niedomówień, bo to zaburza równowagę! Są to osoby bardzo ostrożne i delikatne w wypowiadaniu opinii, a jednocześnie bardzo towarzyskie i troskliwe.

Jaka rasa psa? Towarzyska i delikatna Waga może stworzyć doskonały duet ze szpicem miniaturowym, maltańczykiem czy flatem.

Maltańczyk ©Shutterstock

Skorpion

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 23.10. – 21.11
 

Przypisywane im cechy to: wnikliwość, wytrwałość, nieustępliwość, siła psychiczna
Skorpiony to ludzie o bardzo wnikliwym, analitycznym umyśle. Są nieustępliwi i wytrwali w dążeniu do celu. Odznaczają się też dużą siłą psychiczną.

Jaka rasa psa? Skorpion doskonale powinien poradzić sobie z ułożeniem niezależnego, średnio podatnego na szkolenie czworonoga, jak np. bulterier czy owczarek środkowoazjatycki.

Bulterier ©Shutterstock

Strzelec

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.11. – 21.12
 

Przypisywane im cechy to: szczerość, optymizm, energiczność
Osoby spod znaku Strzelca są wyjątkowo energiczne, otwarte na nowe doznania i żądne przygód. Są też bardzo szczere, towarzyskie i sprawiedliwe.

Jaka rasa psa? Strzelec świetnie sprawdzi się w duecie z równie aktywnym i wesołym jack russell terrierem czy westem. Na pewno razem nie będą się nudzić.

Kack russel terrier ©Shutterstock

Koziorożec

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 22.12. – 19.01
 

Przypisywane im cechy to: wytrwałość, duża ambicja, konsekwencja
Koziorożce są bardzo ambitne, wytrwałe w dążeniu do celu i konsekwentne. Lubią mieć wszystko pod kontrolą (w dobrym znaczeniu), kierują się zdrowym rozsądkiem. Są godne zaufania.

Jaka rasa psa? Koziorożec, jako postać bardzo ambitna i konsekwentna, poradzi sobie z wychowaniem każdego psa. Doskonale odnajdzie się w roli przewodnika teriera, np. czarnego teriera rosyjskiego, a także sznaucera olbrzyma.

Sznaucer olbrzymi ©Shutterstock

Wodnik

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 20.01. – 18.02
 

Przypisywane im cechy to: niezależność, otwartość, duży indywidualizm
Wodnik to znak, który determinuje u swojego „właściciela” takie cechy jak m.in. duża niezależność, dlatego osoby te niełatwo podporządkują się innym. Są też bardzo otwarte, choć jednocześnie uparte. Jeśli więc mocno w coś wierzą, nie zmienią zdania. Lubią przewodzić i być w centrum zainteresowania.

Jaka rasa psa? Z całą pewnością każda, która będzie Wodnikowi oddana. Świetnie w tej roli sprawdzą się czworonogi z grupy psów do towarzystwa, jak np. bichon frise czy shih tzu.

Bichon frise ©Shutterstock

Ryby
 

Osoby spod tego znaku urodzone są pomiędzy: 19.02. – 19.03
 

Przypisywane im cechy to: zmienność, wrażliwość, kreatywność
Osoby spod tego znaku są bardzo wrażliwe (czasem nadwrażliwe), w dużej mierze kierują się intuicją, która raczej ich nie zawodzi. Są również niezwykle troskliwe i oddane.

Jaka rasa psa? Dzięki niezawodnej intuicji Ryby nie powinny mieć problemu ze znalezieniem idealnej rasy dla siebie – najlepiej tak samo wrażliwej jak one, którą mogłyby się w pełni zaopiekować. Dobrym wyborem może okazać się chihuahua, a z większych czworonogów np. dog niemiecki, który – pomimo budzącego respekt wyglądu – jest prawdziwym wrażliwcem i pieszczochem.

Chihuahua ©Shutterstock

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru psa?

Własne cechy osobowości i temperament (być może podyktowane znakiem zodiaku…) z całą pewnością są istotne, bowiem w dużej mierze to od nich zależy podejście do psa. Osoby wrażliwe, niemalże lękliwe i delikatne nie powinny wybierać na towarzysza psa bardzo niezależnego, potrzebującego silnego, konsekwentnego i zdeterminowanego przewodnika. I odwrotnie.  

Ale istotny jest nie tylko charakter, a m.in. prowadzony przez nas styl życia, nasze możliwości mieszkaniowe i finansowe, potrzeby i możliwości psa. Musimy umieć obiektywnie stwierdzić, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Więcej porad na temat świadomego wyboru czworonoga znajduje się tutaj.

Więcej artykułów poradnikowych

Co sądzisz o tym artykule?

Dziękuję za odpowiedź!

Dziękuję za odpowiedź!

Zostaw komentarz
Dodaj komentarz
Chcesz udostępnić ten artykuł?